Také patříte k těm nadšencům, co každou chvíli mění polohu stávajícího nábytku, aby vychytali ideální prostorové uspořádání? Někdy stačí docela málo, přehodit mezi sebou sedací soupravu, konferenční stolek a stolek na TV, posunout je jinam, umístit je blíže k oknu, anebo vyměnit osvětlovací tělesa za jiná, vymalovat prostor zcela odlišnou barvou a využít barevné rolety den a noc, abyste se uvnitř svého bytu cítili lépe.
Ne vždy jsou však tato řešení uspokojivá, a tehdy přichází na řadu kompletní obměna vnitřního zařízení či dokonce výrazná změna stylového pojetí vnitřních prostor. V takovýchto situacích se však můžete snadno dostat do nesnází, a to zejména tehdy, nemáte-li ponětí o dalších krocích a schází-li vám potřebná inspirace či, jak se říká, „know how“.
Nejste na to sami
Říká se, že to nejhorší, co vás v životě může potkat, je osamělost. Jste-li sami úplně na vše, nemáte nikoho při ruce, kdo by vám s něčím pomohl, a stloukáte své dny bez nějakého viditelného cíle, je to učiněné neštěstí. Podobné je to i v situaci, kdy potřebujete efektivně poradit, jak to s tím vaším bytem vlastně provést. A právě od toho jsou tu profesionální interiérová studia. Zabývají se do detailů vnitřním uspořádáním, využívají k tomu i speciální software, ale především vlastní zkušenosti a poznatky nabyté mnohaletou praxí.
Bytový designér vám pak může naznačit, jaký nábytek, a kam jej umístit, jak jej sladit s podlahovou krytinou, jaká využít svítidla a dekorativní prvky, a jak vhodně kombinovat barvy. Velmi také záleží na dostatku světla, jinými slovy, přizpůsobuje se tomu bytové zařízení i jeho množství a rozmístění, abyste se uvnitř místnosti necítili stísněně. Velký význam v bytových interiérech také hrají dekorativní živé či umělé pokojové rostliny, i s těmi bytoví návrháři ve svých plánech počítají.